OCR tehnoloģijas ļauj ietaupīt

OCR tehnoloģijas ļauj taupīt resursus

Uzreiz pēc Olimpiskā centra Rēzekne (OCR) multifunkcionālā arēnas atklāšanas 2020. gada 19. septembrī tika uzsākts darbs pie ilgtspējīgas apsaimniekošanas sistēmas, kas šobrīd nodrošina ievērojamu resursu ekonomiju. 

Kamēr ar Covid-19 izplatību saistīto ierobežojumu dēļ ledus halle un āra peldbaseins bija slēgts apmeklētājiem, norisinājās aktīvs darbs pie siltuma noņemšanas sistēmas, kas ļauj ledus laukuma uzturēšanai izstrādāto siltumu novadīt baseina apsildei. Ja temperatūra baseinā pazeminās zem 27C grādiem, tad automātiski pieslēdzas pilsētas apkure, jo kompresors ir automatizēts. Tādējādi tiek nodrošināts, ka ūdens peldbaseinā ir nemainīgi silts.

“Lai mēs būtu pilnībā gatavi uzsākt darbu, katru dienu tika veikts ikdienas monitorings, kā arī testēta sistēmas spēja pielāgoties dažādiem apstākļiem,”

skaidro OCR valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs. 

Šobrīd atklātais peldbaseins ir pieejams visiem un OCR valdes locekle Jekaterina Meirāne skaidro, ka siltumapmaiņas sistēma ievērojami ļāvusi ieekonomēt līdzekļus:

“Pateicoties šādai modernizācijai, 2021. gada jūnijā naudas izteiksmē, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ekonomija sastādīja 4349 eiro.”

Pateicoties uzstādītajai siltuma noņemšanas sistēmai, ledus dzesēšanas iekārtu saražotā enerģija tiek novirzīta āra peldbaseina apsildīšanai. Izvērtējot peldbaseina apsildīšanas izdevumus par 2019., 2020., un 2021. g. jūniju, tika konstatēts, ka ledus dzesēšanas iekārtu saražotā enerģija pilnībā nodrošina lielā peldbaseina uzsildīšanu. Piemērām, baseina temperatūras uzturēšanai 2019. g. jūnijā bija patērēts 69 MWh, savukārt 2020.g. jūnijā 73 MWh siltuma, kas tika ņemtas no pilsētas siltumtīkliem. Šogad no ledus dzesēšanas kompresora  baseina apsildei novadītas 88 MWh siltuma, savukārt no pilsētas siltumtīkliem OCR enerģiju izmanto tikai bērnu baseina apsildīšanai. 

Siltuma noņemšanas sistēma ledus laukuma uzturēšanai kompresora izstrādāto siltumu novada uz baseina apsildes kontūru, kur ar siltummaiņa starpniecību siltums tiek nogādāts baseina apsildei. Tādā veidā lietderīgi tiek izmantots “liekais” kompresora siltums, kā arī samazinās noslodze uz kompresora sistēmas dzesēšanas iekārtu, kura baseinam novadīto siltumu saņem atdzesētu par aptuveni 3 grādiem.

OCR atklātais peldbaseins ir pieejams visiem interesentiem, bet ledus halli un trenažieru zāli var apmeklēt tie, kas var uzrādīt derīgu negatīvu Covid-19 testu vai arī Covid-19 sertifikātu, kas apstiprina pārslimošanas vai vakcinēšanās faktu. 

Tāpat arī darbu turpina viesnīca “Restart”, pieejams arī futbola laukums un daudzfunkcionālā sporta zāle, līdz ar to OCR šobrīd sniedz pilnu sporta pakalpojumu klāstu ne vien profesionāļiem, bet ikvienam rēzeknietim vai pilsētas viesim.