Valdes loceklis dalās iespaidos par paveikto un sniedz ieskatu par to, kas mūs sagaida

“Olimpiskais centrs Rēzekne” valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs dalās
iespaidos par paveikto un sniedz ieskatu par to, kas mūs sagaida..


“Olimpiskais centrs Rēzekne” atrodas Latgales sirdī – Rēzeknē, Stacijas ielā 30B. Līkumotās Rēzeknes upes ielokā paveras skats uz nozīmīgu sporta objektu, kura izveides galvenais mērķis ir sekmēt sporta attīstības iespējas Rēzeknē un visā Latgales reģionā, radīt kvalitatīvu mācību treniņu bāzi augsta līmeņa nacionālo un starptautisko sportistu sagatavošanai olimpiskajos sporta veidos, kā arī uzlabot iedzīvotāju veselības līmeni un attīstīt sporta kultūru, nodrošinot platformu, kurā nodarboties ar dažādiem sporta veidiem kvalitatīvos apstākļos. Sporta komplekss ir radīts ne tikai profesionālajam sportam, bet arī pieejams jebkuram interesentam, lai sportotu un aktīvi atpūstos.

Kopš 2014.gada oktobra futbolistiem pieejams moderns pilna izmēra futbola laukums ar mākslīgo segumu un tribīnēm ar 960 skatītāju vietām, kurā treniņus un spēles aizvada Rēzeknes pilsētas pašvaldības BJSS un Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo iestāžu audzēkņi. Pateicoties futbola laukuma izbūvei, tika ievērojami samazināta pilsētas stadiona noslodze, jo praktiski viss mācību-treniņu process norisinās pie mums. Ārpus treniņu laikiem stadions pieejams ikvienam interesentam. Mākslīgā seguma laukums atļauj stadionā ar sportu nodarboties arī ziemā, bet apgaismojums nodrošina redzamību arī diennakts tumšajā laikā.

Arī sporta viesnīca RESTART, kas paredzēta atpūtai ar 58 guļamvietām, SPA – zonu, konferenču telpu, kafejnīcu un autostāvvietu, jau kopš 2016.gada vasaras ir atvērta apmeklētājiem un laipni gaida viesus. Kopš viesnīcas darbības uzsākšanas pastāvīgi saglabājas augsts viesu vērtējums gan mutiskā, gan rakstiskā formā, kas tiek novērots atsauksmju grāmatā vai www.booking.com neatkarīgajos vērtējumos.

Booking.com platformā viesnīcas vērtējums ir 9,2 balles no 10.

Ik gadu tiek noslēgti apmēram 30–40 jauni sadarbības līgumi ar dažādām organizācijām. Pie mums brauc ciemiņi no tuvākām un tālākām valstīm, piemēram, Jaunzēlandes. Viesnīca vasaras sezonas laikā ir vidēji noslogota par vairāk nekā 70%, Latvijā šis rādītājs ir vidēji 40–42%, Rīgā – 56%.

2017. gada maijā atklātā āra peldbaseina un rekreācijas zona, kurā ir pieejamas divas burbuļvannas, mazais baseins bērniem ar slidkalniņu, peldbaseins ar sešiem 25 m gariem ūdens celiņiem, nodrošina peldēšanas treniņu iespējas, sacensību un citu pasākumu rīkošanas iespējas. Āra peldbaseina zonu iemīļojuši ne tikai profesionāli peldētāji, bet Rēzeknes iedzīvotāji, kas aktīvi apmeklē peldbaseinu relaksācijas nolūkos. Āra peldbaseina kompleksā izveidotas arī tribīnes, lai skatītājiem būtu ērti vērot sacīkstes. Āra peldbaseins aprīkots ar profesionālu laika fiksācijas sistēmu, kas nodrošina iespēju veikt precīzus mērījumus, tādējādi īstenojot augsta mēroga sacensības. Ārējais peldbaseins un rekreācijas zona ir interesants sporta objekts ne tikai Rēzeknes pilsētai, bet potenciāli nozīmīgs arī visā Baltijas reģionā. Komplekss nodrošina pagarinātu peldēšanas sezonu zem klajas debess.

Jau šobrīd sportisti augstu novērtē to, ka OCR nodrošina visas ērtības vienuviet.

2017.gadā tika uzsāktā daudzfunkcionālās sporta arēnas būvniecība. Rēzeknes Olimpiskā centra sporta arēna būs gandrīz 11’000 m 2  plaša, un jaunbūvē tiks izbūvēta daudzfunkcionāla sporta zāle ar tribīnēm 727 skatītāju vietām, ledus arēna ar 568 skatītāju vietām, vingrošanas un trenažieru zāle. Daudzfunkcionālā sporta zāle būs piemērota basketbola, volejbola, telpu futbola, handbola un citu sacensību un treniņu nodarbību rīkošanai. Zālē būs pārdomāti skaņas izolācijas risinājumi, lai netraucēti vadītu treniņus vairākos sporta veidos vienlaicīgi.

Ledus laukumā (30х60) skatītāju vietu kapacitāte būs ierobežota (568), tāpēc Rēzeknē nebūs iespējams organizēt augsta līmeņa izspēles un sacensības. Tomēr jebkurā gadījumā – līdz ar ledus halles izveidi pilsētā pavēries jaunas iespējas.

Neskaitot treniņu iespējas pieaugušajiem sportistiem, plānots Rēzeknē ieviest bērnu hokeja un daiļslidošanas virzienu. Lai slidošanu iemīļotu visi, plānots veltīt laiku publiskajām slidošanām un rīkot ledus šovus visai ģimenei. Latvijas Hokeja federācija solīja palīdzēt ar treneru nodrošināšanu, uz Rēzekni sūtot Sporta akadēmijas absolventus.

Starp citu, nesen atgriezos no komandējuma Dmitrovā, kur bija iespēja tikties ar olimpisko čempioni daiļslidošanā Irinu Rodņinu, kura ar prieku paziņoja, ka labprāt ieradīsies uz ledus halles atklāšanu.

Būtiski pieminēt, ka daudzfunkcionālā zāle un ledus halle būs atdalītas ar divkāršu stikla sienu, kur tiks ierīkota ziedu galerija. Jaunajā kompleksā pastāvīgi darbosies kafejnīca. Nepieciešamības gadījumā izmantosim kafejnīcu-transformeri 2. stāvā, kuru būs viegli pārvērst par garderobi.

Sporta kompleksā būs pieejama trenažieru zāle ar modernāko aprīkojumu, kā arī zāle aerobikas nodarbībām. Arī šeit plānots tāds aprīkojumu, kāds Latvijā vēl nav pieejams. Bet visas kārtis pagaidām neatklāsim. Teikšu tikai, ka šīs iespējas varēs izmantot ne tikai pilsētas sportisti, bet arī ikviens interesents.

Sakarā ar sporta kompleksa darbības uzsākšanu, radīsies aptuveni 30 jaunas darba vietas, kopā “Olimpiskais centrs Rēzekne” tiks nodarbināti aptuveni 60 darbinieki. Būs nepieciešams tehniskais personāls, apsargi, menedžeri. Sporta komplekss tiks aprīkots ar modernām tehnoloģijām, kas uzlabos uzņēmuma tēlu gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Piemēram, āra peldbaseins tiks siltināts ar ledus halles saldēšanas iekārtu siltumu. Pateicoties tam, varēs samazināt baseina siltināšanas izmaksas un pagarināt brīvdabas peldēšanas sezonu.

Noteikti var likties, ka modernais aprīkojums un jaunākās tehnoloģijas ietekmēs piedāvāto pakalpojumu cenas, taču vēlamies skaidrot, ka jau šobrīd esam uzstādījuši augstu pakalpojumu kvalitātes latiņu, tāpēc nevaram atļauties iegādāties lētāko aprīkojumu.

Varam apsolīt, ka arī turpmāk uzturēsim konkurētspējīgas cenas.

Laipni gaidām Jūs ciemos!